Novinky

Za zážitky do borůvkového kraje

Víte, které místo v Jižních Čechách je vyhlášeno borůvkami a dokonce na jejich počest každoročně pořádají borůvkové slavnosti? Jde o malé městečko Borovany a letošní Borůvkobraní připadá na 13. – 14. července.

Letos je jeho program naplněný jako všudypřítomné borůvkové knedlíky. Na Borůvkobraní se sjede mnoho folklórních a hudebních souborů, pro děti je připraveno hned 7 divadýlek, dalších hudebních vystoupení, a dokonce borůvková tvořivá dílnička. Vše doprovází borůvkový jarmark a v borůvkové zahradě si můžete nějakou tu sazeničku borůvky i zakoupit. A kdo má borůvky opravdu rád, může se utkat o titul Krále borůvkových knedlíků.

Nejsou to ale jen borůvky, co vás do této části Jižních Čech přivítá. V okruhu deseti kilometrů můžete navštívit dvě nádherné zoologické zahrady a rodiště slavného Jana Žižky.

Safari Resort | Hluboká u Borovan

Tuto neobvyklou Zoo si zamilujete a rozhodně zapamatujete! Chovají více než 230 zvířat 25 druhů v jejich přirozeném prostředí. K vidění jsou kozy, koně, daňci, jeleni nebo i exotičtější druhy jako velbloudi, lamy či bizoni. Abyste měli možnost zvířata opravdu zažít, můžete se mezi ně podívat díky Offroad Safari. Anebo se vám více líbí pohled z ptačí perspektivy? I na to tu mysleli! Úplně jednoduše si koupíte letenku a vyletíte nad stáda bizonů v Safari balónu.

V tomto resortu mysleli opravdu na všechno. Pokud si chcete toto místo užít dosyta, můžete se zde rovnou ubytovat. K dispozici je tu i skvělé bistro „Naše Farma“ a děti se mohou projet na Pump tracku nebo se vydovádět v Safařišti.

A ještě jeden malý tip na závěr. Pro malé milovníky zvířat vezměte s sebou odrážedla. Vjezd do areálu je povolen a cestičky mezi velkými výběhy vám budou rychleji ubíhat.

Zoo Dvorec | Borovany – Dvorec

Zoo Dvorec je menší Zoo, ale o to krásnější. Chovají desítky méně i více exotických druhů zvířat: od papoušků a hadů, přes hrochy až po zebry či obávané lvy.
V nabídce Zoo Dvorec nechybí pozvánky na komentované krmení i vydařené dětské hřiště. Nabízí i něco navíc! Chcete nosit zvířatům svačinky nebo je dokonce ošetřovat? Vyberte si ze zážitkových programů pro děti i dospělé.
Jaké jsou nesporné výhody této Zoo? Je obklopena lesy, takže i ve velkém horku by vám tu mělo být příjemně a je skvělé, že díky menší rozloze tuto zoo snadno projdete i s malými dětmi.

Žižkovo rodiště a Archeoskanzen | Trocnov

A aby si i rodiče přišly na své a děti se přiučili něco málo z historie českých zemí, zastavte se v nově zbudovaném areálu archeoskanzenu v rodišti Jana Žižky z Trocnova. Ocitnete se ve vesnici ze 14. století, kde nechybí obytný dům, sýpka, stáj, stodola, dvůr sedláka a další drobné stavby. Představíte si, jak vypadal každodenní život běžných lidí v předhusitském období.

A to není zdaleka vše, co Borovany ve svém okolí nabízí. Můžete tady být klidně celý týden a nudit se rozhodně nebudete.

Péče o zuby u kojenců: Kdy začít a jak na to

Péče o první zoubky má obrovský vliv na celkové zdraví dítěte. Učit se správnou péči o zuby již od útlého věku není jen prevencí proti zubnímu kazu, ale zároveň klíčem k budoucímu zdraví dásní i celého chrupu. Pojďte s námi zjistit, kdy začít s čištěním zubů u kojenců a jak na to tím nejvhodnějším způsobem!

Kdy začít s čištěním zubů u kojenců

Specialisté na dětskou stomatologii doporučují začít s péčí o zoubky hned, jakmile se první zoubek objeví. Čištění je vhodné provádět dvakrát denně s využitím speciální pasty pro nejmenší, která zpestří chuť a zatraktivní proces čištění zoubků. Tímto způsobem se dítě postupně seznamuje s hygienickými návyky, které mu zůstanou po celý život.

Výběr prvního zubního kartáčku

Při výběru prvního zubního kartáčku je důležité dbát na bezpečnost a komfort dítěte. Zvolte kartáček s měkkými štětinami, který nebude dráždit citlivé dásně. Důrazně doporučujeme zubní kartáčky speciálně navržené pro kojence, které mají menší hlavičku a vhodně navržené štětiny.

První zubní kartáček s pouzdrem Akuku modrýPrvní zubní kartáček s pouzdrem Akuku modrý

Jak správně čistit zuby kojence

Správná technika čištění zubů u kojenců je klíčová pro zachování jejich zdraví. Můžete využít malé množství dětské zubní pasty bez fluoridu a jemně čistěte zoubky v kruhových pohybech. Nezapomeňte čistit i dásně, abyste předešli bolestivým zánětům.

Představení zubní pasty pro kojence

Zubní pasty určené pro kojence jsou vyvinuty s ohledem na jejich citlivé dásně a polykání. Vyberte pastu bezpečnou pro děti dle jejich věku, která není škodlivá zdraví. Vždy sledujte pediatrické doporučení ohledně množství fluoridu.

Dětská zubní pasta a náprstek NUKDětská zubní pasta a náprstek NUK

Zacházení s odmítnutím dítěte

Pokud dítě odmítá čištění zubů, zkuste zábavné hry nebo písničky, které proces udělají příjemnějším. Velmi dobře také zafunguje, pokud si budete s dítětem současně čistit zuby i vy. Tímto způsobem dítě získá pocit bezpečí a proces si lépe zautomatizuje. Pokud váš drobeček čištění stále odmítá, zkuste přijít s čištěním v jinou dobu, kdy panuje veselá nálada. Důležité je neztrácet trpělivost a vytrvat v péči o zuby, i když to může být občas velmi náročné.

Důležitost pravidelných návštěv u dětského zubaře a dětské zubní hygieny

Pravidelné návštěvy u dětského zubaře jsou klíčem k prevenci zubních problémů i pro budoucí zdraví dětského chrupu. Děti se také učí hravou formou důležitosti ústní hygieny a získávají pozitivní zkušenost s návštěvami u zubaře.

Často kladené otázky

Kdy by mělo dítě poprvé navštívit zubaře?

S první návštěvou zubaře by se nemělo v žádném případě otálet. Po prořezání prvních zoubků by měla proběhnout nejpozději do dovršení jednoho roku dítěte.

Co dělat, pokud kojenec zubní kartáček odmítá?

Na trhu je k dostání mnoho typů zubních kartáčků pro nejmenší. Každému dítěti vyhovuje jiný tvar či uzpůsobení štětin. Při odmítání zubního kartáčku je nejjednodušším řešením vyzkoušet odlišný druh produktu.

Co dělat pokud dítěti nechutná zubní pasta?

Sto lidí, sto chutí. To samé platí i v případě těch nejmenších. Je možné, že jste se výběrem pasty netrefili do chuťových preferencí vašeho drobečka a přichází čas zvolit jinou příchuť. U nejmenších dětí ve věku okolo půl roku navíc není použití zubní pasty nutné a lze ji na čas vysadit.

Naučte své dítě tu nejlepší péči o zuby a vytvořte mu silný základ pro zdravý chrup. Prohlédněte si naši nabídku zubních kartáčků i past pro kojence v našem e-shopu a udělejte první krok ke zdravým zubům vašeho dítěte ještě dnes!

 Dětská zubní pasta a náprstek NUK

Zoo Zlín - Lešná

Zlínská zoologická zahrada představuje jedno z nejatraktivnějších míst pro návštěvníky z celé Moravy a okolí. Díky své rozloze a rozmanitosti je ideální destinací pro rodinné výlety. Nachází se 4 km od Zlína. Vstup je možný hlavním, ale i sezonním vchodem. U sezónního vchodu se nachází velké bezplatné parkoviště, kde pohodlně zaparkují i ti, co nevstávají v brzkých ranních hodinách. Při hezkém počasí bývají u pokladen fronty, je dobré zakoupit si online vstupenky a frontám se vyhnout.

Rozmanité expozice, pavilony, atrakce

Při návštěvě ZOO Zlín se návštěvníci mohou těšit na rozmanité expozice, pavilony, atrakce a rozsáhlé zázemí. Například lachtani, kteří jsou umístěni hned u vstupu, poskytují zábavu jak ve vodě, tak na souši, a často jsou středem zábavných programů.

zoo-zlin-labut

V Zátoce rejnoků si můžete nakrmit a pohladit rejnoky

Hlavním lákadlem Zoo je Zátoka rejnoků nacházející se poblíž parku se zámkem (který je možné také navštívit). V obrovském bazénu se slanou vodou se zde prohání metroví rejnoci druhu Siba ománská. Rejnoky můžete pohladit, případně je možné zakoupit krmení a nakrmit je. Bohužel o prázdninách zde bývají velké fronty, doporučujeme návštěvu spíše mimo prázdniny.

Když už budete u zámku, nezapomeňte se podívat v letních měsících na zdejší krokodýli. Ti vypadají, jako by živí ani nebyli.

Zámek Zlín - Lešná

Tropický prales v hale Yucatan

Chloubou ZOO je také velká tropická halu Yucatan, která je domovem více než 20 druhů živočichů a přes 170 druhů rostlin, vytvářející dojem středoamerického deštného pralesa. Vzhled pralesa dokreslují autentické chodníky, mosty a další prvky. Na volno se zde pohybují i některá zvířata. Trasa není vhodná pro kočárek, ale je možné jej nechat před vchodem.

Procházky s klokany

Za zmínku stojí i průchozí výběh klokanů v australské oblasti. ZOO je proslula klokaními albíny. Každý rok se zde zpravidla narodí minimálně jeden klokaní albín.

Další zastávkou na cestě prohlídky mohou být žirafy (možnost krmení), sloni, plameňáci, čápi, tučňáci a mnoho dalších. ZOO Zlín je unikátní svým rozdělením podle světadílů, umožňující návštěvníkům nejen poznávat typická zvířata a rostliny dané oblasti, ale i seznámit se s příslušnou kulturou.

Zoo Zlín - žirafy

Lanáček - lanové centrum pro děti

Pro děti je v areálu připravena Cesta korunami stromů a Lanáček - dětské lanové centrum s množstvím atrakcí pro děti různého věku. Případně klasické dětské hřiště.

Zahrada také nabízí rozsáhlé občerstvení a zázemí pro návštěvníky, včetně restaurací, barů, a speciálních míst pro kuřáky, čímž zdůrazňuje svůj závazek k poskytování komfortního a příjemného prostředí pro všechny. Není problém zde za příjemnou cenu zakoupit i klasický oběd (něco jiného než hranolky) za příjemnou cenu.

Navzdory rozlehlosti areálu, který vyžaduje několik hodin pro kompletní prohlídku, je pro návštěvníky s omezenou mobilitou či rodiny s malými dětmi k dispozici výletní vláček, zajišťující pohodlné a efektivní prozkoumávání zahrady.

ZOO Zlín - mapa

ZOO Zlín se tak stává nezapomenutelnou zastávkou pro ty, kteří chtějí prožít den plný objevování, učení a zábavy.

Koupit vstupenky

Doba prohlídky: Minimálně půl dne
Vhodné pro kočárek: Ano
Cena dítě: 160 Kč
Cena dospělý:  220 Kč

 

Jak na čištění dětské matrace

Když si uvědomíte, kolik času tráví vaše děti na matraci, pochopíte, proč je důležité věnovat pozornost čistotě této části vašeho domova. Pravidelné čištění dětské matrace udržuje jejich spánek zdravý a bezpečný.

Než se pustíte do čištění dětské matrace, je důležité mít připravené vše potřebné. Základní vybavení zahrnuje vysavač s nástavcem na čištění, rozprašovač s jemným čisticím prostředkem, sůl a přírodní éterické oleje.

Odstranění povrchových skvrn

Během času se na dětské matraci mohou objevit různé typy skvrn, od nápojů až po tělesné tekutiny. Je důležité je odstranit co nejdříve, aby nedošlo k trvalému poškození. Použití směsi vody a jemného čisticího prostředku může být účinné pro odstranění většiny skvrn.

Jak čistit dětskou matraci

Hloubkové čištění 

Když je dětská matrace zasažena závažnějšími problémy, jako je plíseň nebo roztoči, je potřeba hloubkové čištění. Zde může být užitečný parní čistič, protože horká pára dokáže efektivně zabít mikroorganismy a odstranit nečistoty.

Odstraňování zápachu

Nepříjemné pachy z dětské matrace lze odstranit pomocí přírodních prostředků, jako je jedlá soda, esenciální oleje nebo jemný čisticí prostředek. Stačí je aplikovat na povrch matrace, nechat působit a poté důkladně vysát.

Jak čistit dětskou matrace + průřez dětské matrace

Pravidelná údržba je důležitá

Pravidelné vysávání a otírání povrchu dětské matrace může zabránit hromadění nečistot a prodloužit její životnost. Důležité je také používat chránič matrace, který zachytí nežádoucí prach a skvrny.

Nic neodkládejte a začněte s údržbou matrace vašich dětí ještě dnes. Jejich zdraví a kvalita spánku si to zaslouží!