Za zážitky do borůvkového kraje

Víte, které místo v Jižních Čechách je vyhlášeno borůvkami a dokonce na jejich počest každoročně pořádají borůvkové slavnosti? Jde o malé městečko Borovany a letošní Borůvkobraní připadá na 13. – 14. července.

Letos je jeho program naplněný jako všudypřítomné borůvkové knedlíky. Na Borůvkobraní se sjede mnoho folklórních a hudebních souborů, pro děti je připraveno hned 7 divadýlek, dalších hudebních vystoupení, a dokonce borůvková tvořivá dílnička. Vše doprovází borůvkový jarmark a v borůvkové zahradě si můžete nějakou tu sazeničku borůvky i zakoupit. A kdo má borůvky opravdu rád, může se utkat o titul Krále borůvkových knedlíků.

Nejsou to ale jen borůvky, co vás do této části Jižních Čech přivítá. V okruhu deseti kilometrů můžete navštívit dvě nádherné zoologické zahrady a rodiště slavného Jana Žižky.

Safari Resort | Hluboká u Borovan

Tuto neobvyklou Zoo si zamilujete a rozhodně zapamatujete! Chovají více než 230 zvířat 25 druhů v jejich přirozeném prostředí. K vidění jsou kozy, koně, daňci, jeleni nebo i exotičtější druhy jako velbloudi, lamy či bizoni. Abyste měli možnost zvířata opravdu zažít, můžete se mezi ně podívat díky Offroad Safari. Anebo se vám více líbí pohled z ptačí perspektivy? I na to tu mysleli! Úplně jednoduše si koupíte letenku a vyletíte nad stáda bizonů v Safari balónu.

V tomto resortu mysleli opravdu na všechno. Pokud si chcete toto místo užít dosyta, můžete se zde rovnou ubytovat. K dispozici je tu i skvělé bistro „Naše Farma“ a děti se mohou projet na Pump tracku nebo se vydovádět v Safařišti.

A ještě jeden malý tip na závěr. Pro malé milovníky zvířat vezměte s sebou odrážedla. Vjezd do areálu je povolen a cestičky mezi velkými výběhy vám budou rychleji ubíhat.

Zoo Dvorec | Borovany – Dvorec

Zoo Dvorec je menší Zoo, ale o to krásnější. Chovají desítky méně i více exotických druhů zvířat: od papoušků a hadů, přes hrochy až po zebry či obávané lvy.
V nabídce Zoo Dvorec nechybí pozvánky na komentované krmení i vydařené dětské hřiště. Nabízí i něco navíc! Chcete nosit zvířatům svačinky nebo je dokonce ošetřovat? Vyberte si ze zážitkových programů pro děti i dospělé.
Jaké jsou nesporné výhody této Zoo? Je obklopena lesy, takže i ve velkém horku by vám tu mělo být příjemně a je skvělé, že díky menší rozloze tuto zoo snadno projdete i s malými dětmi.

Žižkovo rodiště a Archeoskanzen | Trocnov

A aby si i rodiče přišly na své a děti se přiučili něco málo z historie českých zemí, zastavte se v nově zbudovaném areálu archeoskanzenu v rodišti Jana Žižky z Trocnova. Ocitnete se ve vesnici ze 14. století, kde nechybí obytný dům, sýpka, stáj, stodola, dvůr sedláka a další drobné stavby. Představíte si, jak vypadal každodenní život běžných lidí v předhusitském období.

A to není zdaleka vše, co Borovany ve svém okolí nabízí. Můžete tady být klidně celý týden a nudit se rozhodně nebudete.